Kdo tě potká v lese

26. 12. 2008  |  Rubrika: Strega  |  1 Komentář  |  Autor: Marek Chlíbek

Bytosti s námi

 

Lidé na Zemi si často nedovedou představit, že by mohly tady s nimi existovat bytosti, které tady žijí tak, jako my, jen třeba naším očím nejsou vždycky viditelní.

V naší sféře – tedy ve sféře Země žijí bytosti, Lidé je zkouší nazývat různě – elementárové, nebo elementární duchové, přírodní duchové či duchové živlů. Jsou to bytosti, které jsou dle dogmat magie údajně tvořeny jen jedním živlem. Člověk je narozdíl od nich tvořen všemi čtyřmi živly. Duchům země se v magických kruzích říká gnómové, duchům ohně pak salamandři, sylfové jsou duchové vzduchu a undiny nebo nymfy jsou duchové vody. Tyhle skupiny čtyř živlů mají také své podtřídy a to jsou například známí elfové, sirény, pygmeové, rusalky, víly, vodníci, skřítkové, bludičky a další.

Lidem se zjevují jen ve výjimečných případech a častěji dětem než dospělým. Zjevit se ale také můžou po správně provedeném magickém obřadu. Žijí velmi podobným životem jako my. Mají svá místa, kde bydlí, rodí se a umírají téměř jako my.

Ještě existuje jeden druh elementárních duchů a to jsou duchové vytvoření uměle pomocí magického obřadu. Obvykle jsou tvořeni za určitým účelem. Typickým příkladem jsou třeba džinové, kteří měli plnit každé přání. Ale jsou tvořeni i takoví, kteří mají za úkol někoho zničit nebo mu škodit. Magik, který takového umělého ducha stvoří je ale za jeho činnost zodpovědný a také za něj nese karmické důsledky.

V úrovni země se ještě vyskytují duchovní bytosti zemřelých lidí, kteří neodešli po smrti do vyšších sfér, ale zůstali v této úrovni. Většinou z důvodu závislosti na někom nebo na něčem. Ke své existenci potřebují energii, kterou si berou z „aury“ živého člověka.

Posledním tvorem, kterého chci ještě zmínit, můžeme nazvat bulvárem oblíbeným označením poltergeist, neboli bloudící duchovní bytost. To je duch, který je vázán k místu nebo předmětu. Jsou to duchové, kteří tropí hluk, mohou se i zjevovat živým lidem, stěhovat nábytek, přemísťovat věci a podobně. Jistě jste o nich už slyšeli.

To všechno jsou bytosti, které žijí s námi ve sféře Země. Třebaže nejsou obvykle vidět. Není třeba se jich ale bát, pokud víte jak se chránit, jak s nimi komunikovat a jak je případně ovládat. Většina z nich nemá žádný prostředek k tomu, aby nám jakkoli ublížila. A někteří nám dokonce mohou i pomáhat. Rozhodně vám od nich nehrozí zdaleka takové nebezpečí, jako od některých lidí živých.

 

1 komentář to “Kdo tě potká v lese”

  1. Jarča Brumlová napsal:

    Věřím,že jsou,sama jsem se snimi setkala,a ač si ostatní mohou myslet cokoliv,je to tak.

Vložit komentář

 
 
Služby funkční Magie