Hodnota jména a rodu

17. 05. 2016  |  Rubrika: Myšlenky...  |  3 Komentářu  |  Autor: Marek Chlíbek

Dnes je populární pátrat po svém původu, sledovat zpět v čase své jméno a mužskou rodovou linii. Párkrát se mi sešly dotazy, Zda jsem někdy pátral po svém rodu a co říkám na taková pátrání.

Mám názor, že pokud to někoho baví, tak klidně do toho. Uvědomte si, ale jednu zásadní věc! Dnes je odhad počtu utajených mimomanželských dětí ve vztazích, tuším, 2-8 %. To znamená, že 2-8 tatínků ze sta považuje za vlastní a vychovává dítě, které jeho partnerce udělal „na tajňačku“ jiný sameček. Stává se to, co už.. Hlavně, že miminko je pěkné a zdravé 🙂

Tahle statistika platí dnes, kdy existují kondomy, potraty a antikoncepce. V dobách minulých byly ty procenta zřejmě podstatně větší.

Pro pátrače po minulosti svého rodu z toho však plyne jedno tristní zjištění. Už velmi málo generací zpět, je statisticky velmi nepravděpodobné, že vaši listinní předci jsou i předci genetiční. V tomto ohledu to budou bohužel cizí lidé.

Své pravé předky, má smysl objektivně hledat jen po ženské linii. Tady je opět vidět jakou hodnotu mají matky a ženy vůbec..

Baví-li vás pátrat, po mužské rodové linii a z ní odvozovat svůj původ, tak to klidně dělejte. Ale příroda se tomu jenom směje… 🙂

Takže nádech, výdech…a klid.

 

Marek Chlíbek – Dago

 

 

 

3 komentářů to “Hodnota jména a rodu”

  1. Merlin napsal:

    Genová větev je určitě silná záležitost,a netáhne se naším myšlením pouze nejakou tu poslední generaci. Faktem je,ze ať už si toho všimnem sami,nebo informace najdem jinde,zděděné vlastnosti nejen fyzické jsou někdy až zarážející..Nemyslím tím prvky předané výchovou,ale opravdu zd.ěděné.A pak je druhá část člověka,ta duševní,kdy zatímco si myslíte,ze se vám narodilo dítě,narodil se pouze nový člověk,možná starší nez jste vy,duše mající svou cestu..ale to uz je jiná věc😉.

  2. Gigi napsal:

    100 kudos

  3. camerone napsal:

    no neco na tom bude,ale presto patram dal…

Vložit komentář

 
 
Služby funkční Magie