Chceš to vědět…?

17. 02. 2016  |  Rubrika: Postupy  |  1 Komentář

Lidé rádi říkají, že nevěří na zlé bytosti, na jiný svět tam někde za zdí, nevěří na to, co je pozoruje z temnoty. Říkají to jeden druhému v bezpečí hluku, světla a přátel. A přesto tak často podléhají strachu na nočním hřbitově, v šeřícím se hlubokém lese, nebo v kalné mlze opuštěných hor.

Civilizovaná mysl nás nutí říkat určité teze, se kterými naše podvědomí a nitro bytostně nesouhlasí. Většina našeho jednání vychází pouze ze sdílených zkušeností. Jednáme a reagujeme pouze na základě víry v to, o čem nás přesvědčily tvrzení ostatních a obecně přijaté shody.

Je až příliš snadné pochybovat, když nadpřirozeno nepřesvědčuje a nemanipuluje. Prostě se zjeví, je-li k tomu správně vyzváno a bezcitně jedná jen z očí do očí . Ať už setkání dopadne jakkoliv, je to vždy dále nesdělitelné. Jistotu nikdy nenajdeš ve víře, jen ve vlastní zkušenosti.

Chceš-li dojít shody duše a mysli, najdi odvahu riskovat za své tvrzení a vydej se plně v šanc poznání. Za úplňkové noci, mezi druhou a třetí ranní hodinou, vystup tajně a sám na střechu vysokého paneláku. Plynulým dýcháním naplň své tělo klidem a pak tiše a klidně vystup až na úplný okraj. Mentálně se pevně soustřeď na svůj názor, že nadpřirozené zlo neexistuje.

Rozpaž ruce, sevři pěsti a pak klidným hlasem, zřetelně a nahlas třikrát vyslov:

“Nevěřím! A proto, jestli tu se mnou jsi, klidně do mě strč.”

Ať už se stane cokoliv, v tu chvíli tě pravda osvobodí…

Marek Chlíbek – Dago

1 komentář to “Chceš to vědět…?”

 1. Lik napsal:

  Teda, toto je něco! Bohužel kvůli závrati bych měl strach z takovéhoto
  experimentu.
  Ale ten způsob, že člověk to vysloví nahlas sám do noci mě
  fascinuje.
  Takhle je to sranda u počítače a člověku to může připadat jako nějaký blábol
  nebo hra, ale já bych teda na okraji paneláku stát nechtěl.
  Už jenom kvůli té větě „ať už se stane cokoli, v tu chvíli tě pravda
  osvobodí..“

Vložit komentář

 
 
Služby funkční Magie