Totální odpor

20. 05. 2015  |  Rubrika: Poznámky

Pokud ve vesmíru příliš vyčníváš, občas si tě všimne Ďábel a pošle ti do cesty neštěstí. Prostě jen tak, protože jsi vidět. Jednoho dne na tebe sešle třeba ty zlé, s cílem zničit tvůj dům a pobít rodinu.

I Ďábel ale musí respektovat pravidla vesmíru! Proto i všechna neštěstí obsahují skrytou šanci, jak se jim bránit. Třeba ti dá Ďábel k ruce možnosti obrany…možná nabídne…telefon, motyku nebo samopal. Volba zbraně je jen na tobě…rozhodni se ale rychle a správně!
Zdá se ti to směšné? Nepravděpodobné? Nepředstavitelné? Ano, přesně takové neštěstí často bývá, stejně tak i nečekaná agrese. Nemá smysl začít se ptát „proč“. Podstatné je konat, převzít iniciativu a zodpovědnost. Udělat to v tuto chvíli, na tomto místě a s tou nejlepší dosažitelnou zbraní.

Telefon je volba hlavně pro zbabělce. Možnost vykřičet své neštěstí do světa a žádat ochranu od druhých lidí nebo od systému. Málokdy to funguje rychle, ale jako alibi pro svědomí to víceméně postačí.

Ty jsi však bojovník! Postavíš se proti dveřím, na které již zvenčí tlučou ti zlí. Panty povolují, zámek se láme. Jistě se rozkročíš a v rukou pevně sevřeš…motyku. Pevnou kovanou motyku, zbraň, kterou sis nakonec zvolil. Jsi bojovník a tak víš, že jednoduché věci fungují a co prověřily roky tvrdé práce, to tě v boji nezklame.

Ještě jednou se zhluboka nadechneš a vydechneš. Nevíš co se stane a zda to zvládneš, ale jsi připraven postavit se čemukoliv, co těmi dveřmi přijde! Tomu se říká totální odpor! Je to stav mysli.

A samopal? Nad tím už vůbec nepřemýšlíš. Byla to až příliš snadná volba. Vějička od Ďábla. Takže by v něm stejně nebyly žádné náboje…

.

Marek Chlíbek – Dago

= = = = =

Slušnost ti otevře dveře u dobrých lidí, peníze u těch zlých.
Semtex ti otevře dveře všude.

Vložit komentář

 
 
Služby funkční Magie