Blízkost smrti, magie a keltské duby

30. 12. 2012  |  Rubrika: Memento Mori  |  Autor: Marek Chlíbek - Dago

Spíše osobní video-sdělení bez snahy někoho příliš přesvědčovat nebo zaujmout. Trocha povídání natočené cestou na východ při zastávce v Auschvitz-2. Video nemá potenciál učit někoho nějaké praktické věci a spíš bych měl já vám poděkovat za případný čas strávený nad jeho shlédnutím. Jedná se o záběry, které jsme natočili spolu s již dříve zveřejněným povídáním o očkování proti nebezpečným nemocem, a které jsem původně ani nechtěl zveřejňovat.

Nevím, jestli je zcela vhodné takto prezentovat své subjektivní názory k této historické etapě lidstva, pouštět je na anonymní internet a riskovat negativní nebo rasistické komentáře, kterým bych k tomuto tématu přecejen nechtěl dávat prostor. Zároveň musím předem poděkovat všem případným slušným divákům, že ač mají zcela jistě v mnohých ohledech rozdílné názory nebo životní zkušenosti než já, tak i přes to dokážou psát komentáře většinou slušně a k věci, což je věc, která se jinde v prostředí internetu často příliš nenosí…

Svoboda a anonymita internetu poskytuje luxus být beztrestně nemorální – osobní lidská vyspělost a mentální zralost dávají sílu zůstat i přes to slušným člověkem.

Marek Chlíbek – Dago

= = = = =

Občas zpětně rekapituluji všechny situace, kdy jsem měl pocit, že mi někdo ublížil. Skoro devadesát procent jsou v podstatě malichernosti, nad kterými se dá časem i zasmát. Dobrých deset procent jsou poučné situace, za které můžu v podstatě hlavně poděkovat. Vždycky nakonec zůstane několik málo jmen lidí, kteří zaslouží opravdu…opravdu zabít.

Vložit komentář

 
 
Služby funkční Magie