Záblesky budoucnosti, osobní konec světa a síla intuice

11. 04. 2015  |  Rubrika: Magie  |  2 Komentářu

.

Lidé občas zahlédnou záblesk budoucnosti. Tato varování jsou nuceni vytěsnit už v raném věku, kdy děti, místo pozornosti, slýchávají ono strohé „Nevymýšlej si“.

Události se z času na čas vyjeví dříve než se uskuteční. Problém je, že znamení nikdo nečte a tedy běh událostí nelze ovlivnit.

Coby pasažér na Titaniku řízením vyšší moci vycítíte, co se stane za pár hodin. Vlastní osud ale stejně nezměníte. Tragédii vám předem nikdo neuvěří. A ať vidíte co chcete, pořád jste na tom Titaniku.

Největším prokletím je mít dar vědět a nemít sílu změnit. Proto ti co vědí, mívají často smutné oči.

.

Kdy nastane konec světa?

Každý jsme takový unikátní vesmír, skládající se ze dvou stejně důležitých polovin. Z konkrétního člověka-jeho vědomí a ze všeho ostatního, co jej obklopuje.

Takových vesmírů jsou jen tady na zemi miliardy. Pro některé vesmíry bude třeba dnešek nudný den. Jiné vesmíry vědomí dnes prožijí svůj soukromý Armageddon. A pro jiné platí „už brzy“ třeba zítra. Když umírá vesmír v člověku, tak v posledním záblesku vědomí je mu jedno, zda umírá sám nebo s ním zaniká celá země. Je to prostě konec jeho vesmíru a pro něj už nezáleží na kontextu.

.

Máme každý svůj důležitý účel?

Existuje taková teorie, že lidé žili celé věky ve skupinách zhruba kolem sto osob – plus mínus. A jako lidstvo jsme se vyvinuli způsobem, který preferuje takto velkou skupinu jako nejúčelnější, co do fungování a přežití.

V takové skupině je nejvíce pravděpodobné, že tam bude statisticky nejvýhodnější rozložení lidí s různým potřebným talentem. Dva- tři rození vůdci, určité procento žoldáků, schopných chránit ostatní, spousta dělníků, ochotných pracovat pro celek, Tři čtyři osoby s vysoce vyvinutým vztahem k dětem – schopné je hlídat a bavit, tři – čtyři prostitutky, dva tři parchanti, aby lidé zůstali obezřetní (očkovaní) proti zjevnému zlu a podrazáctví, a taky jedna/jeden, dejme tomu vědma nebo šaman, dnes bychom řekli lékař či zdravotník, který se bude starat o druhé a příležitostně si vychovávat jednoho dva pomocníky, kteří jednou převezmou jeho místo.

Skupina do sto osob, je funkční v tom, že jsou lidé schopní se mezi sebou osobně znát, odhalit své vlastnosti a vidět a „soudit“ jak kdo žije a chová se vúči ostatním. Takhle se lidé zhruba rodí, s nějakým určitým přirozeným talentem, který může být ku prospěchu ostatním.

.

Spolehlivost ženské a mužské intuice?

Intuice je přírodou každému daná do určité úrovně. Všichni ji máme a můžeme rozvíjet. Ženy pro pomoc a péči o ostatní, muži aby byli dobří vojáci, schopní vycítit nebezpečí, vyhledat lovené zvíře, nebo včas rozpoznat blížící se změnu počasí.

Ženy jsou a budou vždycky lepší v péči o druhé, protože se to váže s intimností a i sexualitou, která je u žen na mnohem hlubší a procítěnější úrovni. Žena na podvědomé úrovni ví, že pokud svolí k milování s mužem, tak o něj pečuje, podporuje ho a léčí jeho city. Po milování odchází muž z její postele vnitřně posílený, sebevědomý a lépe schopný bránit své blízké před nástrahami světa.

Často se smějeme ženám a děvčatům, které se vyspí s mužem proto, že v nich vzbudil lítost a považujeme je za naivky, ale to je přesně ten rozvinutý pečovatelský a ochranářský pud, projevovaný přes sexualitu.

Muži vidí intuitivní věci spíše z jejich oborů a jsou více uzavření a schopní pobrat základní pravidlo osudu:

„Je to tak, jak to je.“

a nevnucovat svou pomoc, i když vidí, že někdo směřuje k brzkému utrpení. Ženy tyhle pocity zvládají jen velmi špatně. V jejich očích je hodnota života a zdraví obrovská, umějí si jej vážit, protože samy vědí, jak náročné je donosit zdravé dítě a pak jej mnoho let vychovávat a chránit.

Některým mužům je to jedno, zplození dítěte je mnoho nestojí a pokud o dítě přijdou (smrtí, nebo dnes třeba rozvodem), po krátké době truchlení si zahojí city tím, že si pořídí jiné s jinou partnerkou.


 Proto ta pravá intuice, jak ji asi běžně chápeme, je hlavně doménou žen. Obrovská tragédie je, že stovky let byly ženy za své nadání stíhány, mučeny a popravovány, takže mnoho genů a rodových linií takhle zaniklo. Ze společnosti se tím dost vytratila taková ta vnitřní sounáležitost a empatie a tím jak jsme vyvražďovali víly a kněžky, udělali jsme sami ze sebe hrubé a bezcitné tvory.

Dnes se to začíná pomalu obracet…hodně pomalu..

.

Marek Chlíbek – Dago

 

2 komentářů to “Záblesky budoucnosti, osobní konec světa a síla intuice”

 1. Aleš Herzig napsal:

  Díky Marku – supr web, supr článek.
  Pro Fox: pod poslední odstavec se podepisuju – skvělej postřeh.

 2. Fox napsal:

  Odus? Je to někdy velmi těžké pochopit a ještě víc pak i přijmout. Žijeme si svoje životy s pocitem, že jsme stoprocentním pánem svého života. Postupem času přicházíme na to, že jsou okolnosti, které ale neovládáme a nemůžeme je změnit. Můžeme to tedy klidně nazvat osudem.
  „Osud si svou cestu najde“ to je velmi výstižné. A zahnáno trochu dál pak „Moudrého osud vede, vzpurného vleče.“ Co tedy dělá ten moudrý oproti tomu vzpurnému? Moudrý svůj osud přijímá, vzpurný se mu brání. Přijetí osudu neznamená propadnutí beznaději a nicnedělání, spíše naopak. Je nám dána cesta, která je pro nás tím nejlepším prostředkem k naplnení našich úkolů vzhledem k našemu individuálnímu vývoji a vývoji celé skupiny (vyz další odstavec) ale i celé planety a nakonec i kosmu jako celku.

  Práce ve skupinách je něco jako život v široké rodině. Je tomu tak proto, (jak je v článku) protože tak je to prostě nejefekrivnější a nejprospěšnější. Je podle mě nutné zdůraznit, že i ten nejnuznější žebrák a vyvrhel společnosti má své velmi podstatné místo. Dále pak to, že jeho role, ve skutečnosti a kolektivní podstatě není vůbec nižší než třeba charizmatického a silně duševně a duchovně vyspělého vůdce. Rozdíl tu samozřejmě je a to ve stupni vyspělosti a úrovní jeho uvědomění. Náš úspěch i neúspěch vždy ovlivňuje ostatní.

  Vnímání budoucnosti… Když se někdo narodí se silnými schopnostmi budoucnost vnímat, není to pro něj rozhodně nic radostného, jak by si mohl někdo myslet. Takový člověk třeba vidí, jak ze světa odejdou jeho blízcí, a ví, že s tím nemůže nic udělat. Mnoho okultistů se snaží dosáhnout jasnovidnosti a mnoho systiků co jasnovidnost mají, prosí Boha, aby jim jí odebral… Někdy je lepší nevědět a žít si spokojený nevědomý život, než trávit půlku čas vyrovnáváním se s fakty budoucnosti, které se jako neměnné body tahnou celým životem. Zde je ale asi důležité říci, že ať někdo budoucnost vidí, či nikoli, je to přesně tak, jak to má být. Je dobré si položit otázku, „k čemu je to dobré?“ a podle toho pak jednat k dobru.

  Problém s intuicí v dnešní době má mnoho důvodů. Řekl bych k tomu takovou analogii – písně, které si lidé běžně zpívali před sto a více lety, jsou dneska tak náročné na techniku zpěvu – rozsah atd. že některé z nich už dneska zazpívá málokdo. Je to tím, že zkrátka nezpíváme tak často jako lidé minulosti. Na místo toho máme moderní technologie, které jednají a zpívají za nás.
  Řekněte zcela upřímně, kolik lidí dneska dokáže a chce být jen sami se sebou? Se svými myšlenkami? Jsme obecně společností (civilizací) nuceni ke způsobu života, který se nás snazí co nejvíce vytlačit z původní přirozenosti. Důvodem této snahy je udělat z průměrného člověka dobře ovlivnitelného a ovladatelného jedince. Veliké množství lidí dneška, tráví většinu svého času „pasivní meditací“ při sledování nezčetných „blbostí“ v televizi a posloucháním hudby tak, aby „přehlušili“ své vlastní myšlenky. A přitom právě v tom je naše silná stránka. Pokud chceme žít a ne jen přežívat, musíme se naučit být opět sami se sebou, s naším vnitřním světem. Nezatlačovat jej do pozadí. A když to dokážeme, pak přijde i hlas intuice.
  Pravá intuice je ve své podstatě opravdovým hlasem Božím. Ale oproti našim myšlenkám je mnohem tišší a proto ji v plné míře může slyšen je „ztišený“ člověk.

  Děkuji ze pěkný článek Dago!
  Fox

Vložit komentář

 
 
Služby funkční Magie