Rituál úplňku

12. 10. 2014  |  Rubrika: Magie  |  Autor: Marek Chlíbek - Dago

uplnek-1Zítra 8.10. (2014), osm minut před jednou hodinou odpolední vyvrcholí další úplněk. Tak jako každý měsíc, pokud je to jen trochu možné, zapálím dnes večer doma na zahradní mohylce několik svíček, odříkám krátký rituál a každému z těch svébytných plamínků mentálně vtisknu několik jmen svých přátel, jejich dětí a vůbec lidí, kteří o to znovu požádali.

Budu jim přát hodně zdaru pro další měsíc, co nejvíce záblesků subjektivního štěstí a reálnou ochranu před nepříjemnostmi, které na ně mohou číhat. Kumulující se efekt motýlích křídel stejně jako síla obyčejné pozitivní myšlenky, jsou-li pravidelně opakovány, vytvářejí pocítitelný ochranný kruh, skrytou bublinu bezpečí, která se v záblesku projeví když je jí nejvíc třeba.
Střelu nelze zadržet, ale je snadné ji neznatelně odchýlit, aby minula cíl a nezpůsobila škodu. Lovícího pedofila nelze zastavit, ale je snadné zpomalit jeho krok právě o ten okamžik, aby o jeden roh ulice minul tvoje dítě. Osudem danou autonehodu nelze zvrátit, ale lze si s trochou vzteku odžít odřený lak místo drcených kostí, tekoucí krve a slz.

A tak je to v lidském životě se vším. Máme pevně daný osud, pevně dané korálky událostí, kterými projdeme, avšak právě proto nám dala příroda svobodnou vůli k tomu, abychom mohli osudovým chvílím měnit jejich význam, intenzitu a posouvat je na časové ose.

Osud je řeka událostí s danými pravidly. Neovlivníme chvíli, kdy nás do ní hodí, neovlivníme kudy řeka teče a jen málo ovlivníme to, kdy a kde z řeky opět vystoupíme. Máme ale pevně v rukou nekonečnou řadu možností zda, kam a jak rychle plavat či se jen nechat unášet proudem, ke kterému břehu směrovat a jakým způsobem zdolávat překážky v proudu.

Na mnoha místech existují magická místa, místa se zvláštní silou a mocí. Místa odkud lze čerpat energii nebo kde zanechat mentální otisk informací pro ostatní členy smečky. Magici vědí, že magická místa netvoří sama příroda ale vytvářejí je myšlenky a emoce, které lidi ke konkrétnímu místu upírají.

Hřbitov se nestává magickým místem díky zakopaným ostatkům, ale nabírá svou neustálou sílu z emocí lidí, chodících tam pravidelně truchlit pro své blízké. Místo utrpení nezíská svou sílu samotným utrpením, ale až prožitky a modlitbami živých, kteří si proběhlé utrpení neustále připomínají.

Živí nemají chodit za duchy. Stačí je trpělivě žádat a očekávat. Nezjevené bytosti vždy časem přijdou tam, kam jsou vytrvale volány a zvány. Každý může mít to své místo co nejblíž svého srdce, v koutě zahrady, jako malý budhistický oltářík v koutě pokoje nebo jako fotku svých dětí v peněžence.

Skoro každý takové místo máme, protože jako duchovní bytosti jej potřebujeme a neustále si jej vytváříme. Upínáme k němu své emoce a provádíme rituály. Je jedno jestli je to místo na meditaci a pálení svíček v části zahrady nebo fotbalový stadion, či kultovní motorkářská hospoda. Vnější projev a vzhled je pomíjivý, ale síla radostných emocí a pozitivních myšlenek, je právě to, co s pomocí efektu motýlích křídel buduje subjektivní svět každého z nás.

Dnes večer opět připravím svíčky. Zapálím je a budu chvíli koukat na měsíc. Kolem mě se ponesou vlnky mihotavého světla a tepelné vibrace nesoucí jména všech, kdo byli do svíček vtištěni soustředěnou myšlenkou. jednotlivci budují sílu týmu a tým zesiluje ochranu jednotlivce. Čím víc nás je do jednoho rituálu tím má rituál větší cenu.

Efekt společně se násobící síly dobře znají i účastníci pouličních demonstrací nebo tvůrci podpisových petic. Jednotlivce je snadné ignorovat, ale tým spojený k projekci jednoho přání není možné nevyslyšet. To funguje na lidské i na přírodní úrovni. Jeden mravenec neznamená nic víc než nepříjemnost, ale tisíc mravenců donutí odejít i slona.

Měsíc je jedno z nejmagičtějších míst vůbec a úplněk je jeho nejsilnější projev. Nezáleží na tom, kolik lidí říká, že je to jen pověra a kolik vědců sdělí, že pro to nejsou ověřitelné důvody. Magičnost úplňku vzniká už jen z toho, jak k němu upírají oči, naděje a přání lidé a mnozí další tvorové přírody už od vzniku světa. Ne stovky, ne tisíce ale, mnoho milionů let. Jsou to koncentrované otisky mnoha tvorů, kteří spoluvytvářeli sílu úplňku svými myšlenkami, svým mentálním působením. Dnes z jejich síly můžeme čerpat a zároveň svoji myšlenkou posilovat něco, co zůstane i po nás pro ty, co teprve přijdou.

Až zapálím svíčky a odříkám rituál, vydýchám se a zvednu oči směrem k Luně. Chcete-li udělejte to také. Jestli si na to uděláte čas dnes v 23,00 hod. tak věřte, že nebudou-li tomu bránit mraky, budeme se všichni v tu chvíli dívat na stejný objekt a upírat k němu své myšlenky. Je jedno z kterého místa na zemi, ale budeme se dívat stejným směrem na stejný měsíc a zřejmě i s podobnými myšlenkami.

A příští úplněk znovu a pak znova ..a znova …a znova a znova… jsme smečka, jsme tým.

Marek Chlíbek – Dago

 

 

Vložit komentář

 
 
Služby funkční Magie