Na co nejvíc nadáváš, toho se nejvíc bojíš

11. 04. 2015  |  Rubrika: Magie, Poznámky  |  1 Komentář

.

„Čím srdce nejvíc přetéká, toho jsou ústa plná“, píše se v bibli. „Z čeho je chlap nejvíc „posranej“ na to nejvíc řve a nadává“, parafrázují psychologové speciálních jednotek. „Čím odvážnější lovec, tím méně obtěžuje džungli stížnostmi“, usmíval se karenský šaman v Barmě.

Každý má právo vyjádřit svůj názor, nesouhlas i zášť proti komukoliv. Nemít rád Američany, Rusy, Židy, Cikány, Araby,…, je osobnostní právo, ale měl by pro to být vždy obhajitelný důvod, ne jen aktuální informační móda.

Osobní názory jsou to nejlevnější zboží, které můžeme ostatním dát, zvlášť když nás o ně nikdo nežádal. Dejme si pozor, na koho zrovna hrozíme zaťatou pěstičkou. Daleko častěji to ukazuje na něco zbabělého v nás než na skutečné nebezpečí „tam venku“.

Klid je největším důkazem síly.

Člověk by neměl pokládat zásadní otázky, dokud není ochotný přijmout odpověď ve své konečnosti. Řídit své žití na základě domněnek s přijmutím určité míry nejistoty, dává životu potřebnou míru pružnosti. Jednat na základě předpokladu, zmýlit se, a z omylu se poučit, není ztráta, ale vývoj.

Lidský život generuje desítky situací, které jej mohou kdykoliv ukončit. Všechny je přežijeme, což přesto není potvrzením, že smrt neexistuje. Změna jednou přijde, ale bude to informace nesdělitelná, konečná a v tomto životě definitivně poslední.

.

Marek Chlíbek – Dago

.

PS. Kamaráde, díky za přečtení! Máš-li k tomu co říct, neboj se doplnit či nesouhlasit v komentáři.

 

 

1 komentář to “Na co nejvíc nadáváš, toho se nejvíc bojíš”

 1. Fox napsal:

  Nejsem si úplně jistý, jestli tento článek chápu správně. Napíšu tedy to, co ve mě samotném vyvolal.
  Člověk je plný strachu ze všeho možného. Důvodů k tomu má spoustu, obzvláště když se nechá ovládnout tendencemi davum vnucovanými medii atd. Člověk se často bojí neznámého a také toho, co je jiné. Naštěstí to neplatí vždy a pro všechny.
  Můžeme odsuzovat nějakou skupinu obyvatel, něbo konkrétní nároc či nábožentví atd. Měly bychom si ale položit otázku, jak bychom se chovali mik, kdybychom k takovým lidem sami od narození náleželi.
  Můžeme nenávidět někoho pro jeho chování, ale konkrétně s nenávistí je to s největší pravděpodobností proto, že mi sami v sobě máme skryté přestě takové vlastnosti!
  Pokud se něčeho bojíme, pak si danou situaci jastojistě přitahneme. Ně snad pro nějaký trest, nebo něco takového, to je blbost 🙂 Ale zkrátka proto, abychom si uvědomili, kde jsou naše nedostatky a naučili se je řešit. Doplníme tím skládačku našeho života o zkušennost, která nám doposud chyběla.
  Neodsuzuji někoho pro jeho nenávist, protože je to zřejmě něco, čím si musí projít. Faktem všek zůstává, že jsem zatím nepotkal člověka, který by byl plný nenávisti a strachu a zároveň s tím by byl velmi duchovně vyrovnaný, klidný s životem přetékajícím klidem, mírem a lískou 🙂

  Přeji příjemný den!

Vložit komentář

 
 
Služby funkční Magie